Tatran Prešov po piaty raz v poradí slovenským majstrom

14.05.2011 Celý región

Prešov 14. mája (TASR) - Piaty majstrovský titul v poradí a siedmy celkovo si v sobotu vybojovali hádzanári Tatrana Prešov. Obhajcovia trofeje v sobotňajšom treťom finálovom stretnutí zdolali 1. MHK Košice 33:24 a sériu o titul uzavreli v najkratšom možnom čase - 3:0. Zverenci trénera Rastislava Trtíka, pre ktorého bol duel rozlúčkou pri kormidle slovenského šampióna, ziskom majstrovských vavrínov zároveň spečatili prestížne double, keďže už vo februári dominovali aj v Slovenskom pohári.

finále extraligy, 2. zápas:
Tatran Prešov - 1. MHK Košice 33:24 (13:10)
Zostavy a góly:
Prešov: Krupa, Popčák - T. Mažár 3, Mich. Urban 2, Géci 1, Krištopans 5, Drobňák 4, Radčenko 1, Tumidalský 1, Mikéci 1, Sobol, Pekár 6, Antl 9/1, Dudáš
Košice: Boháč, Dulina - Maguška, J. Kolesár, Guzy 3, Pecha 2, Hriňák 2, Farkašovský, Jurko 4, Pristaš 4, Ľoch 4, Petraško, Čorej 2, Bokol 3
Rozhodcovia: Brunovský, Čanda
sedemmetrové hody: 1/1 - 1/0
vylúčenia: 9:4
1288 divákov
Konečný stav série: 3:0, Tatran získal majstrovský titul.

V Prešove sa hralo tvrdo, obojstranne razantne a snaha o rýchlu hádzanú i celkové dianie na ihrsku sa muselo divákom páčiť. Do vedenia išli domáci, hneď z prvého útoku trafil zdiaľky pod brvno reprezentant Tumidalský. V 5. minúte však bolo 2:3 po tom, čo domáci v koncovke zlyhali. O minútu neskôr chytil brankár Tatrana Krupa sedmičku Farkašovskému a po chvíli Antl vyrovnal na 3:3 svojím 200. gólom v aktuálnej sezóne slovenskej extraligy. V ďalšom priebehu sa obidva tímy naťahovali o gól, bol to však Prešov, čo musel vždy dobiehať najtesnejší náskok súpera. Po prvý raz išiel favorit do vedenia v 17. minúte po góle Pekára (7:6), no neskôr Šarišania odskočili na rozdiel štyroch gólov (12:8 v 24. min). Po prestávke, počas ktorej si prevzali čestné doživotné vstupenky na domáce zápasy Prešova bývalí federálni šampióni z rokov 1969 a 1971, sa Košičania ešte dlho nemienili vzdať myšlienky na koniec sezóny, no domáci si s prehľadom udržiavali štvor- až päťgólový náskok a v záverečných minútach už mohli prebiehať na palubovke i na tribúnach majstrovské oslavy.